Stylowy Upcycling - 14-15.10

Stylowy Upcykling, czyli darmowa rewolucja w Twojej szafie

 

Czy masz w swojej szafie ubrania,  których nie nosisz, a mimo to trudno Ci się z nimi rozstać? A może lekki tuning przekonałby Cię do ich ponownego noszenia? Jeśli tak, przyjdź na bezpłatne warsztaty Stylowego Upcyklingu, które w weekend 14 i 15 października organizuje FACTORY Kraków w kompleksie przy ul. Dolnych Młynów 10.

Na czym polega upcykling? Krótko mówiąc to nadawanie drugiego życia dawno nienoszonym elementom garderoby. Ograniczeniem jest tu właściwie tylko wyobraźnia, bo z pomocą takich gadżetów jak naprasowanki, farbki, naszywki, ćwieki czy piny można własnoręcznie przerobić dowolną rzecz i sprawić, że zupełnie zmieni swój charakter. Przykład? Wystarczy kilka chwil, by stare jeansy znów wyglądały jak nowe dzięki aplikacjom z kwiatowym motywem, niemodna spódnica może zmienić się w torebkę, gdy w ruch pójdą nożyczki, igła i nici oraz pumeks czy koronka, zapomniana bomberka zyska na urodzie, gdy potraktuje się ją farbami do ubrań albo wymieni guziki, a zwykły T-shirt wróci
z dna szafy na górną półkę, gdy wykona się na nim oryginalny choker.

 

Wydaje Ci się, że takie przeróbki są trudne? Mamy dobrą wiadomość – wszystkiego tego będzie się można nauczyć na bezpłatnych warsztatach Stylowego Upcyklingu organizowanych przez FACTORY Kraków, które odbędą się w nadchodzący weekend przy ul. Dolnych Młynów 10, w specjalnie zaaranżowanej strefie czekać będzie profesjonalne wsparcie – zespół FACTORY dowodzony przez stylistkę gwiazd Karinę Wacławik. Do dyspozycji będą też wszelkie potrzebne narzędzia i akcesoria – jedyne, co trzeba zabrać ze sobą, to dowolne ubranie, które chce się poddać przeróbce.

 

Jeśli zabawa w modowe DIY Ci się spodoba, będziesz mogła ją kontynuować również po zakończeniu akcji Stylowy Upcykling. Na Facebookowym profilu FACTORY Kraków https://www.facebook.com/FactoryKrakow/ pojawiają się tutoriale, z pomocą których nauczysz się, jak krok po kroku przeprowadzić metamorfozy różnych elementów swojej garderoby (jeden z nich możesz obejrzeć poniżej). Taka porcja inspiracji pozwoli Ci zmieniać swoją garderobę praktycznie bez ograniczeń i udowodni, jak wiele rzeczy niepotrzebnie skazałaś na zapomnienie. Wyciągnij je więc czym prędzej z dna szafy!

 

Własnoręczne wykonanie musthave’ów nadchodzącego sezonu nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Chcemy pokazać, że modą można i trzeba się bawić. Rozwija to nie tylko naszą wyobraźnię, ale uczy też racjonalnego podejścia do zakupów odzieżowych – mówi Agnieszka Wrońska manager projektu z Factory, które jest organizatorem Stylowego Upcyklingu. – Na uczestników warsztatów czekać będą wszelkie niezbędne do wykonania przeróbek akcesoria takie jak: nożyczki, igły, nici, farbki, naszywki, ćwieki, naprasowanki, a jedyne, co trzeba przynieść, to własne ubranie. Autorzy najbardziej pomysłowych projektów zostaną dodatkowo nagrodzeni bonami na zakupy o wartości 50 zł – dodaje.